Mums dar kartą pavyko! Šiandien ypatingai džiaugiamės dėl Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos nuotolinių mokymų programos.

Trumpa priešistorė

Kai Lietuvoje prasidėjo karantinas dėl koronaviruso (COVID-19), valstybei nemokamai pasiūlėme nuotolinių mokymų galimybes ir visą pagalbą rengiant įvairius nuotolinius mokymus, kurie padėtų informuojant apie COVID-19 bei padėti susidūrusiems su karantinu ir jo pasekmėmis.

Dėka Praeventi partnerių JAV geranoriškumo gavome tūkstančius nemokamų mokymo licencijų. Galėjome apmokyti nuo 15 000 iki 50 000 tūkst. asmenų.
Deja, viešojo sektoriaus ši idėja (kuri, beja, buvo visiškai nemokama!) visiškai nesudomino.

Tačiau jau turėjome daug nemokamų licencijų, kurias žūt būt norėjosi panaudoti kilniems tikslams ir pagalbai kitiems. Po kelių dienų, kartu su Gabija Kuncytė, kilo viena mintis. Taigi, pora skambučių, keletas dienų ir viskas prasidėjo.

Bendradarbiavimas su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

Ir štai šiandien, po 4 mėnesių intensyvaus darbo, nemokamai mūsų nuotolinių mokymų platformoje pradėjo mokytis pirmoji Lietuvos Raudonojo Kryžiaus grupė. Tai Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos darbuotojai ir savanoriai. Iš viso apie 170 asmenų.

Nuotolinių mokymų programa vadinasi: „Pirmoji psichologinė pagalba krizės paliestam žmogui”, ir skirta padėti žmonėms, kuriems reikia pirmosios psichologinės pagalbos dėl įvairių situacijų, įskaitant COVID-19.

Teorinė mokymų medžiaga paruošta remiantis Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos Psichosocialinės pagalbos centro (Kopenhaga, Danija) metodika.

Dėl ko labiausiai pergyvenau?

Savarankiškai per trumpą laiką parengti visai naują nuotolinių mokymų programą yra viena. Tačiau apmokyti komandą, kuri pati turi parengti savo pirmuosius nuotolinius mokymus, yra kur kas didesnis iššūkis.

Bet pasirodo, kad viskas yra įmanoma su tinkamais ir pasišventusiais savo misijai žmonėmis. Tai Stasys Vaitonis, Jurgita Labanauskienė ir Raimonda Lebelionyte, tai draugijos darbuotojai, kurie labai kantriai ir sunkiai dirbo.

Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi visais, kurie prisidėjo prie šio projekto. Nuoširdus ačiū Jums visiems!

Kiekvienas gali

Beje, kiekvienas iš mūsų galime padėti Lietuvos Raudonajam Kryžiui. Tiesiog šiandien nuspręskite, kad galite padėti ir Jūs!

Nes viskas prasideda nuo noro. O tada atsiranda ir visos kitos galimybės. Mūsų pavyzdys tai įrodo!