Raudonojo Kryžiaus savanorių mokymų projektas, prie kurio įgyvendinimo prisidėjome ir mes, mokymų kompanija Praeventi, įgyvendintas.

Ką tai reiškia?

 • 2022 m. balandžio 29 d. vakare visos savanorių paskyros, kurios buvo sukurtos Praeventi nuotolinėje sistemoje, bus išjungtos.
 • Suformuosime mokymų rezultatų ataskaitas ir jas perduosime Raudonajam Kryžiui.
 • Užtikrinsime savanorių asmens duomenų ištrynimą pagal BDAR reikalavimus ir pagal mūsų Privatumo pranešime nustatytus terminus (https://www.praeventi.lt/privatumo-pranesimas/).

Kodėl mes tai darėme?

Mes, Praeventi komanda, be galo tikime visa Raudonojo Kryžiaus veikla ir misija bei didžiuliu jos reikalingumu padedant bėgantiems nuo karo Ukrainoje. Taip pat tikime, kad kiekvienas šiandien turime prisidėti tuo, kuo galime. Mes esame specializuota mokymų kompanija. Kai Raudonajam Kryžiui teko iššūkis apmokyti tokį skaičių Jūsų visų, norinčių kuo greičiau padėti ir prisidėti, mes negalėjome likti nuošalyje.

Kaip mums pavyko tai padaryti?

 1. Mūsų partneriai JAV ir Graikijoje – kompanija „EPIGNOSIS“, mūsų prašymu skyrė 15 tūkst. licencijų, kad Raudonasis Kryžius Lietuvoje galėtų apmokyti savanorius.
 2. Šiuo laikotarpiu padėjome Raudonajam Kryžiui parengti dvi mokymų programas, t. y. „Raudonasis Kryžius. Savanorystė. Elgesio kodeksas“ ir „Šeimos ryšių atkūrimas“. Na, o programą „Pirmoji psichologinė pagalba krizės paliestam žmogui“ padėjome paruošti per COVID-19 laikotarpį. Daugelis iš jūsų mokėsi pagal visas arba kažkurias iš jų. Tikimės, kad jos supažindino jus su savanorio veikla ir dar labiau įkvėpė daryti tai, dėl ko atėjote į Raudonąjį Kryžių.
 3. Per du mėnesius mes ne tik rengėme mokymų programas, bet ir testavome, sukėlėme į mokymų sistemą, įtraukėme į ją jus, priskyrėme reikalingas teises (leidimus), rūpinomės visu mokymų procesu, atsakinėjome į paprastus ir sudėtingus jūsų klausimus, sprendėme techninius ir administracinius iššūkius su daugiau kaip 15 tūkstančių visų jūsų. Tikrai nebuvo lengva, nes, kitaip tariant, iš viso palydėjome jus per 45 tūkst. mokymų kursus.
 4. Bet visa tai tikrai darytume dar kartą! Ir esame dėkingi už jūsų kantrybę bei aktyvumą mokantis. Jūs mus irgi įkvepiate!

Mes taip pat turėjome iššūkių ir mokėmės kartu su Jumis.

Mums tai buvo labai didelis iššūkis, nes pirmą kartą teko administruoti tokio dydžio mokymų grupę vienu metu. Kaip mes jaučiamės?

Komandos nariai dalinasi savo patirtimi:

Gabija K: „ Sakoma, kad savanorystė keičia žmogų. Ir tai tikra tiesa. Pradžioje intensyvumas buvo milžiniškas ir iššūkis startuoti su pirmaja mokymų programa ir 12 tūkstančių jūsų per 36 valandas nuo idėjos atrodė neįmanomas. Dabar viskas atrodo ir dar kaip įmanoma. Šis projektas buvo mano „ramybės uostas“. Aš žinojau, kad darau kažką tikro. Kad padėsiu apmokyti daugybę žmonių ir jie padės kitiems, ir ši grandinė, prasidėjusi čia, tęsis toliau. Tai visoje šioje neramioje aplinkoje leido man atrasti balansą ir savo prasmę.“

Dovilė P: „Sakoma, kad naujas įprotis susiformuoja per 21 dieną. Vis dėlto svarbių, sukrečiančių įvykių kontekste paneigiami bet kokie manymai, nusistatymai, įpratimai. Kiekvieną rytą atsikelti ir pirmiausia patikrinti Praeventi el. pašto dėžutę bei atrašyti visiems Raudonojo Kryžiaus savanoriams – toks įprotis susiformavo bene nuo tos pačios dienos, kai sutikau prisijungti prie Praeventi komandos ir pagelbėti suadministruoti 15 tūkst. besimokančių savanorių. Atrodo, paprastas elementarus darbas, tačiau koks prasmingas! Kiek prasmės atrandi ir vis naujų jėgų įgyji prisimindamas, kad šie 15 tūkst. žmonių, Praeventi mokymų platformoje pabaigę mokymus, aukos savo laiką savanoriaudami ir skirs jį tiems, kam pagalbos šiuo metu reikia labiausiai. Broliams ir sesėms, kurie dabar kaip niekad artimi. Ačiū Praeventi už galimybę prisidėti prie didelį profesionalumą, įžvalgumą ir jautrumą demonstruojančių šios naujai susikūrusios komandos narių!“

Marius B: „Sulaukęs pasiūlymo parengti programą savanoriams, padėsiantiems iš Ukrainos genamiems žmonėms, nedvejojau. Tai mažiausia, ką galėjau padaryti, žinodamas pagalbos poreikio mastą, mažiausia, ką galėjau padaryti Ukrainoje likusių draugų karių ir medikų šeimoms, bėgančioms į saugesnę vietą. Didžiuojuosi visais tūkstančiais jūsų, kurie eis ir savanoriaus, kurie padės rasti pasiklydusią ar išskaidytą šeimą, kurie pasirūpins tuo, kad jie galėtų susisekti ar bent sužinoti jiems svarbių žmonių likimą. To vedini dirbome ir naktimis, kad kuo greičiau ir tiksliau suteiktume jums reikalingas žinias, o ieškantiems pagalbos – sulaukti greitos paramos. Didžiuojuosi ir džiaugiuosi Praeventi komanda, susimobilizavusia itin greitai ir dirbusiai petys į petį vardan jūsų, vardan Tos ir vardan Ukrainos.“

Gediminas S: „Tai, kas buvo labai sunku, dabar atrodo paprasta. Įdomi statistika:

 • 90 000 mokymosi valandų;
 • 15 tūkstančių savanorių pagal 3 mokymų programas;
 • 16 tūkstančių sertifikatų;
 • Tą pačią mokymų dieną sistemoje mokėsi 4421 savanoris;
 • 1568 sertifikatai išduoti per 1 dieną;
 • Per 1 dieną į mokymų sistemą įkelta 12 000 savanorių, mokymui sistemai tam prireikė 24 val.;
 • Išspręsta 43 tūkst. užduočių;
 • Išsiųsta apie 200 tūkst. pranešimų;
 • Teigiamas poveikis aplinkai – 1.40 Gg CO2.

Tai tik keletas skaičių, kurie parodo, kiek nematomų darbų įvyko tam, kad būtų įgyvendintas šis projektas. Už tai noriu padėkoti savo komandai ir visiems prisidėjusiems:

 1. Raudonojo Kryžiaus darbuotojams – Laurai B., Monikai O., Rūtai M.
 2. Gediminui Trečiokui – video filmavimas ir montažas (https://gembis.com/).
 3. Duomenų analitikos ir Excel guru – Deividui M.
 4. Praeventi komandai – Gabijai K, Dovilei P ir Mariui B.“

Nuoširdžiai linkime sėkmės tolesnėje Jūsų savanorystės kelionėje!


#MūsųširdysirrankosaUkrainai! #savanorystė #pagalbaUkrainai #Epignosis #TalentLMS #GlorytoUkraine #SlavaUkrajiniherojamslava!