2021 m. gegužės mėn. naujos nuotolinių mokymų programos „Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Asmens duomenų apsauga“ starto proga Praeventi paskelbė konkursą ir aktyviausiems duomenų apsaugos pareigūnams dovanojo galimybę mokytis nemokamai.

Geriausiai mokymų programą baigę duomenų apsaugos pareigūnai (angl. DPO) papildomai gauna nemokamas BDAR mokymų licencijas savo organizacijai ir jos darbuotojų nuotoliniam mokymui.

Konkursą laimėjusių organizacijų sąrašas

Vieta

konkurse

Organizacijos

pavadinimas

Licencijų skaičius

organizacijai

Mokymų

vertė

1. UAB AL holdingas 140 vnt. 10.360 EUR
2. AB „Amber Grid“ 100 vnt. 7.400 EUR
3. UAB koncernas „ACHEMOS GRUPĖ“ 60 vnt. 5.040 EUR
4. UAB „Litesko” 50 vnt. 4.200 EUR
5. „Orion Asset Management“, UAB 40 vnt. 3.360 EUR
6. UAB „Vlantana“ 30 vnt. 2.820 EUR
7. Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 25 vnt. 2.350 EUR
8. UAB EUROAPOTHECA 20 vnt. 1.880 EUR
9. AB Vilniaus šilumos tinklai 15 vnt. 1.560 EUR
10. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie SAM 10 vnt. 1.040 EUR

Nuoširdžiai sveikiname!

Ką reikia daryti norint pasinaudoti laimėjimu?

 • Organizacijų darbuotojai nuotoliniu būdu pradės mokytis š. m. birželio 11 d.
 • Mokymų programą reikės baigti per 18 kalendorinių dienų (iki birželio 29 d.).

Taigi, duomenų apsaugos pareigūnas arba kitas atsakingas asmuo turi:

1. Darbuotojų informavimas

Informuoti savo organizacijos darbuotojus, jog jie mokysis nuotoliniu būdu. Kaip tai padaryti, skaitykite šį straipsnį: Kaip informuoti apie artėjančius nuotolinius mokymus apie asmens duomenų apsaugą (BDAR)?

2. Patvirtinimas dėl mokymų iki birželio 10 d.

Duomenų apsaugos pareigūnas ar organizacijos vadovas turi el. paštu (info@praeventi.lt) informuoti, kad susipažino su Praeventi Privatumo pranešimu.

Kodėl? Praeventi su organizacija sudarys žodinę sutartį (neatlygintinė) dėl mokymų paslaugų teikimo, todėl šis privatumo pranešimas, įskaitant, bet neapsiribojant, jo 7 skyrių, yra laikomas neatsiejama sudarytos sutarties dalimi.

3. Sąrašo pateikimas iki birželio 10 d.

Kai bus gautas patvirtinimas, kad organizacija susipažino su Praeventi Privatumo pranešimu, reikia atsiųsti besimokančiųjų sąrašą MS Office Excel formate.

Jame reikia įrašyti tik 3 dalykus apie darbuotoją: 1) vardą, 2) pavardę ir 3) el. pašto adresą. Darbuotojų sąrašą el. paštu (info@praeventi.lt) reikia atsiųsti ne vėliau kaip iki birželio 10 d.

Besimokančiųjų sąrašo pavyzdys:

Eil. Nr. Vardas Pavardė El. pašto adresas
1. Gediminas Sakalauskas praeventi@praeventi.lt
2.
3.

Ką darys Praeventi?

 1. Jūsų užpildytus duomenis peržiūrėsime, kad nebūtų klaidų. Tačiau tik Jūs tiksliai žinote, koks yra taisyklingas dalyvio vardas ir pavardė. Jeigu praleisite nors vieną vardo ar / ir pavardės raidę ar padarysite kitokią klaidą, dalyvis tai matys mokymo sistemoje ir sertifikate. Laiku pastebėję problemą, mes būtinai kreipsimės į Jus.
 2. Įsitikinkite, ar įvedėte tinkamą el. pašto adresą. Tai svarbu, nes mokymosi procesas yra automatizuotas: prisijungimas, priminimas apie mokymus bei sertifikato išdavimas.
 3. Birželio 11 d. visų besimokančiųjų duomenys įkeliami į nuotolinio mokymo sistemą. Šią dieną dalyviai į savo el. pašto dėžutes gauna prisijungimo duomenis bei pradeda mokytis.

Kodėl darbuotojui verta naudotis nuotoliniais mokymais?

 1. Darbuotojas savarankiškai planuos mokymosi laiką pagal savo darbus.
 2. Darbuotojas galės mokytis darbe, namuose, kelionėje ar net gamtoje.
 3. Darbuotojas prisijungs su bet kokiu įrenginiu: kompiuteriu, planšete ar išmaniuoju telefonu. Reikalingas interneto ryšys.

Kokia nauda organizacijai?

 1. Darbuotojas suvoks svarbiausias BDAR taisykles ir mokės tinkamai elgtis su asmens duomenimis organizacijoje.
 2. Darbuotojas atskirs standartinius ir jautrius (specialių kategorijų) asmens duomenis bei žinos, kaip ir kada informuoti duomenų subjektus.
 3. Darbuotojas sužinos, ką daryti, jei organizacijoje nutiko asmens duomenų apsaugos incidentas ar pažeidimas, ir į ką bei kada jis privalo kreiptis.

Kokia nauda duomenų apsaugos pareigūnui?

Pagrindinė nauda – šiais metais nereikės rūpintis savo organizacijos darbuotojų mokymais ir daugiau laiko galėsite skirti BDAR įgyvendinimo tobulinimui savo organizacijoje.


Ar žinote šios mokymų programos galimybes?

Pagrindinis programos privalumas toks, kad, esant poreikiui, DAP’as (-ė) gali ją modifikuoti, pritaikant mokymus pagal savo organizacijos specifiką. Pavyzdžiui:

 • Nustatyti, kiek ir kokia apimtimi turi mokytis tam tikrų pareigybių darbuotojai: vieniems darbuotojams užtenka tik pirmų 6 skyrių, o kitiems reikia baigti visą programą;
 • Programa gali būti adaptuota konkrečiai organizacijai: papildyta aprašymais, video, testais, užduotimis pagal organizacijos veiklos pobūdį ir specifiką;
 • Programa gali duoti papildomą naudą: tai gali būti puiki priemonė DAP kartu su organizacijos darbuotojais mokymosi proceso metu pasidaryti „mini” BDAR auditą ir pan.

Mokytis BDAR galime labai greitai, lengvai ir paprastai

„Sukurti puikią strategiją ir aiškius tikslus yra viena, tačiau visai kas kita yra imti ir iš tikrųjų tuos tikslus įgyvendinti.“ – Stephen R. Covey

Juk mokytis ir mokyti BDAR galima lengvai ir paprastai…

Programos autoriai,

Gabija Kuncytė ir Gediminas Sakalauskas